Sinu sõna on mu jalale lambiks ja valguseks mu teerajal.
Psalm 119:105

Avatud Piibli Ühing

Scripture Union Estonia

Kogu Piibel

Kogu Piibel                                              

Väga paljud inimesed maailmas on vähemalt korra elus lugenud läbi kogu Piibli. Eestikeelses Piiblis on kokku 1189 peatükki ja sõltuvalt kiirusest võtab nende läbi lugemine aega keskmiselt 80 tundi.  Siin antud plaanis on igal päeval 4 lugemisjärge: üks tekst Vanast Testamendist, üks Uuest Testamendist, üks Lauludest ehk Psalmidest ja üks Õpetussõnadest.  See teeb keskmiselt neli peatükki päevas ning see ei ole raske ülesanne. Siiski on vajalik vahepeal ka peatuda ja mõtiskleda loetu üle. Taoline lugemine annab hea ülevaate Piiblist tervikuna, selle peateemadest ja Jumala suurest loost inimesega, mis algab 1. Moosese raamatuga ning lõpeb Ilmutusraamatuga. Selles loos oleme kõik osalised.

Võib proovida lugeda ka lihtsalt raamatute kaupa alates 1Ms kuni Ilmutusraamatuni. Sellise lugemise eeliseks on paindlikkus sõltuvalt sellest, kui palju aega ja energiat lugemiseks parasjagu on. Samas tuleb siiski säilitada “keskmine kiirus”- 3-4 peatükki päevas, muidu ei jõua aastaga kogu Piiblit läbi. Kõige raskem on Piiblit läbi lugeda lihtsalt järjest. Plaani järgides on lihtsam leida endale sobiv tempo ja tead alati, kus lugemisjärg parajasti on.

 

Trükitud lugemisplaani saad tellida info@avatudpiibel.ee Ära unusta lisada oma postiaadressi.

Siit saad kahepollse lugemisplaani alla laadida ja välja printida, mille võib kokku voltida ja  oma Piibli vahele panna.

Alusta algusest ja loe 365 päeva.

 

Kogu Piibel  

 

Täname kui toetad APÜ tööd! Toetada saad siin.