Sinu sõna on mu jalale lambiks ja valguseks mu teerajal.
Psalm 119:105

Avatud Piibli Ühing

Scripture Union Estonia

Kuidas lugeda Piiblit

Kes muutis hinnasildid?

Laupäev, 29. Aprill 2006

Loe läbi alltoodud kirjakoht: Js 5:8-30

Ülekohtuseid ootab karistus
8Häda neile, kes reastavad koja kõrvale koja ja lisavad põllule põllu, kuni enam ei jää üle paikagi, vaid üksnes teie elate maal!
9Mu kõrvus on: Vägede Issand, tõesti, paljud kojad jäävad tühjaks, suured ja kaunid elanikest lagedaks.
10Sest kümme adramaad viinamäge annab ainult üheksa kannu ja viiest vakast seemnest saab pool vakka.
11Häda neile, kes tõusevad hommikul vara, et jahtida vägijooki, kes viidavad aega hilja ööni, kuni vein paneb nad õhetama.
12Kandled ja naablid, trummid ja viled ja vein on nende joominguil, aga Issanda tegusid nad ei märka ja tema kätetööd nad ei näe.
13Sellepärast läheb mu rahvas ootamatult vangi, tema auväärsed mehed näevad nälga ja ta rahvahulgad närbuvad janust.
14Sellepärast avab ennast surmavald ja ajab oma suu otsatult pärani: alla peab astuma niihästi hiilgus kui rüsin, niihästi lärm kui rõõmurõkatus.
15Inimene painutatakse ja mees heidetakse maha ning suureliste silmad alandatakse.
16Aga vägede Issand on kohtus kõrge ja Püha Jumal osutub pühaks õigluses.
17Ja seal käivad talled karjas kui oma karjamaal ja rusude vahel söövad võõrad.
18Häda neile, kes nööridega tõmbavad enese peale süüd ja otse vankriköitega pattu,
19kes ütlevad: "Tõtaku tema, tehku kiiresti, et me saaksime näha, ja liginegu ning tulgu Iisraeli Püha nõu, et me saaksime teada!"
20Häda neile, kes hüüavad kurja heaks ja head kurjaks, kes teevad pimeduse valguseks ja valguse pimeduseks, kes teevad kibeda magusaks ja magusa kibedaks!
21Häda neile, kes on iseenese silmis targad ja iseenese meelest arukad!
22Häda neile, kes on vägevad veini jooma ja vahvad mehed vägijooki segama,
23kes meelehea eest annavad õiguse süüdlastele ja võtavad õiguse õigetelt!
24Sellepärast - nagu tulekeel sööb kõrsi ja kuluhein vajub kokku leegis, nõnda kõduneb nende juur ja nende õied muutuvad tolmuks, sest nad on hüljanud vägede Issanda Seaduse ja on põlanud Iisraeli Püha sõna.
25Sellepärast on Issanda viha süttinud põlema oma rahva vastu: ta sirutas oma käe tema kohale ja lõi teda, nõnda et mäed vabisesid ja nende laibad olid otsekui sõnnik keset tänavaid. Selle kõige juures ei ole ta viha ära pöördunud ja ta käsi on alles välja sirutatud.
26Ja ta tõstab lipu kaugele rahvale, vilistab teda maa äärest, ja vaata, see tuleb kiiresti tõtates.
27Keegi neist ei ole väsinud ja keegi ei komista, ei tuku ega maga; kellelgi ei vallandu vöö vöölt ega katke jalatsipael.

Röövel tungis öösel kaubamajja ja muutis kõikide kaupade hinnasildid. Hommikul leidsid ostajad, et konserviavaja hind olid tuhandetes, aga televiisor maksis ainult mõni sent. Kas ka tänapäeval võib märgata väärtusi, mis on paigast ära?

Jumal viha kõrvetab laserina neis hädades. Häda on Jumala needus, mis on osaks saanud patustele. Kui Jumal on sinu vastu, kes saab olla sinu poolt?Vihased keskkonnakaitsjad väidavad, et meie hädad tulenevad sellest, et me solvame Ema Maad, kuid nad ei pööra tähelepanu sellele, et me solvame ka Isa Jumalat. Prohveti silmad näevad kaugemale. Kus keskkonnakaitsjad ütlevad “ülemaailmne soojenemine” (global warming) ütleb tema “Ülemaailmne hoiatus” (global warning).Jumal neab ahneid maa-omastajaid ja nende imperialistlikku ebavõrdsust. Nad ei naudi oma rikkust ega tee ka selle abil midagi head. Nad lõpetavad hävinguga (s 9, 10).Võimuarmastus ja lõbujanu eirab Jumalat. Petistest ärimehed (s 22, 23) on ebajumalakummardajad. Nende tasu? Eemaletõrjumine ja segamine. On suur hullumeelsus muuta ära Jumala poolt seatud hinnasildid. Kui me teame asjade hinda, kuid mitte millegi väärtust, siis ei ole võitjaid, on ainult kaotajad.

On aeg teadvustada reaalsus. Sa võid alustada sellest, et muutud vihasemaks selle suhtes, mis vihastab Jumalat.

Selle kommentaari autor: Mark ja Ro Willoughby