Loe läbi alltoodud kirjakoht: Koloslastele 3:12-17
Vanast ja uuest inimesest12Rõivastuge siis nagu Jumala valitud pühad ja armastatud südamliku kaastundega, lahkusega, alandlikkusega, tasadusega ja pika meelega,
13üksteist taludes ja üksteisele andestades, kui kellelgi on teise vastu kaebust. Nii nagu Issand teile on andeks andnud, nõnda tehke teiegi!
14Aga üle kõige selle olgu armastus - see on täiuslik side!
15Ja teie südameis valitsegu Kristuse rahu, millesse te olete kutsutud ühe ihuna. Ja olge tänulikud!
16Kristuse sõna elagu rikkalikult teie seas, kõiges tarkuses õpetage ja manitsege üksteist psalmide, hümnide ja vaimulike lauludega, laulge kogu südamest tänulikult Jumalale!
17Ja kõik, mida te iial teete sõnaga või teoga, seda tehke Issanda Jeesuse nimel, tema läbi Jumalat Isa tänades!
Ei ole lihtne tänapäeva kriisidest puretud ühiskonnas ja inimestevahelistes suhtes leida sellisest olukorrast väljapääs. Ei ole kerge armastada neid, kes sind on salanud või isegi taga kiusanud.
Neile pakub Paulus pika nimekirja “rõivaesemeid” (s 12), mis teevad sisemiselt tugevaks ja muudavad meelsuse kauniks.
Andestuse tingib asjaolu, et me ise oleme teenimatult andeks saanud oma võla (s 13)! Paulus mitte ei soovita, vaid annab selge ja kindlasõnalise käsu.
Jeesus palvetas: ”Anna meile andeks meie võlad, nagu meigi andeks anname oma võlglastele.” Andeksandmine loob positiivseid ja uusi, puhastatud suhteid. Seda nii abielus, perekonnas, inimgruppides kui ka rahvaste vahel.
Kulminatsioon ihust, mida iseloomustab Kristuse rahu (s 15). Loome seda! Kristlaste kokkusaamine on eesmärgistatud (s 16). Loeme tähelepanelikult ja õpime selle salmi pähe, et vältida ebamäärast ja korratut jumalateenistust.
Paulus nimetab julgustamiseks, õpetamiseks, kasvamiseks erinevaid mooduseid, mis peavad olema meie elus tasakaalus. Ta soovitab seda teha “psalmide, hümnide ja vaimulike lauludega”. Nii leiame tasakaalustatud kursi enda usuelule.
Julge on elada, kui meil on Kristuses kindel eesmärk (s 17). Siin on meie kasvamise ja arengu võti. Oma tegevuses, suhetes ning sõnades ja tegudes peab meil olema meelsus, mis vastab jumalikule suursaadiku rollile. Loe siia juurde ka Kl 3:23.
Selle kommentaari autor: Indrek Luide