Loe läbi alltoodud kirjakoht: Mt 9:35-10:4
35 Ja Jeesus rändas läbi kõik linnad ja külad, õpetades nende sünagoogides ja jutlustades evangeeliumi Kuningriigist ja parandades kõik haigused ja kõik nõtrused. 36 Aga rahvahulka nähes hakkas tal neist hale, sest nad olid väsitatud ja vaevatud otsekui lambad, kellel ei ole karjast. 37 Siis ta ütles oma jüngritele: „Lõikust on palju, töötegijaid aga vähe. 38 Paluge siis lõikuse Issandat, et ta saadaks töötegijaid välja oma lõikusele!” 1 Ja Jeesus kutsus oma kaksteist jüngrit enese juurde ning andis neile meelevalla rüvedate vaimude üle neid välja ajada ja parandada kõiki haigusi ja igasugu nõtrust. 2 Nende kaheteistkümne apostli nimed on aga need: esimene Siimon, nimetatud Peetruseks, ja Andreas, tema vend, ja Jaakobus, Sebedeuse poeg, ja Johannes, tema vend, 3 Filippus ja Bartolomeus, Toomas ja tölner Matteus, Jaakobus, Alfeuse poeg, ja Taddeus, 4 Siimon Kananaios ja Juudas Iskariot, kes tema ka ära andis.
Tänane piiblitekst kirjeldab üleminekut, mis vaatab Jumala riigi tulemist laiemalt, kaasates ka Jeesuse 12 jüngri tegevuse. Mäejutluses kirjeldati meile, millised peaksid olema kuningriigi elu ning suhted. Seejärel alustas Jeesus uue korralduse “maaletoomist”, mis kulmineerus intensiivse rännuperioodiga läbi terve regiooni, ning kus ta kuulutas head sõnumit kuningriigist ja demonstreeris selle riigi muutvat väge.
Sild jüngrite läkitamisse on seotud Jeesuse sügava kaastundega. Jeesus oli sõna otseses mõttes läbinisti liigutatud nende inimeste olukorrast, keda ta oma rännakutel kohtas. Otsekui tugeva vastukajana Vanast Testamendist (Hs 34; 1Kn 22:17, 2Aj 18:16, Js 53:6) - tunneb Jeesus muret ilma karajseta rahvahulkade pärast, kes on abitud ning rõhutud päästja puudumisel. Keelekasutusest kostub meenutus Jumalast, kes ka võib olla karjane, või Taaveti Messiast, kelle Jumal saata lubas.
Nimetatud jüngritele antakse üksikasjalikud juhised selle kohta, mida endaga kaasa võtta, mida teha ja kuidas käituda. Need juhised sisaldavad Jeesusele elamise põhimõtteid siin maailmas, kuid meelevald, mille ta jüngritele andis oli see, mis tegi nad võimeliseks neid juhiseid ka täitma. Nii otsekui “sünnib” jüngrite misjon Jeesuse kaastundest rahvahulkade vastu, saades kuju Kuningriigi põhimõtete kohaselt ning väestatud Jeesuse enda meelevallaga, mille ta jüngritele andis. Raha, omandit ning isiklikku mugavust pidid nad vähesel määral omama. Keskenedes Iisraeli rahvale, tuli neil tegutseda ja jutlustada kuulutamise kontekstis ning seetõttu ise ka uskuda et jumalariik tõesti on lähedal. Jeesuse isikus oligi kuningriik tulnud nii ligidale, et oli praktiliselt juba koitnud neile.
Pane tähele, et jüngrite misjon algas Jeesuse kannatusega - tema tugevate tunnetega, mis tegelikult “nägid” inimesi nende olukorras. Sama on tõs ka tänapäeval - ka meid on kutsutud ühinema Jumala misjoniga- Tema aktiivsusega kogu maailmas - jagaddes tema kriglikku suhtumist inimestesse.
Selle kommentaari autor: Fran Beckett