Loe läbi alltoodud kirjakoht: 1Tm 2:1-7
Juhendeid palvetamiseks1Ma kutsun siis üles anuma, palvetama, tegema eestpalveid ja tänupalveid kõigi inimeste eest,
2kuningate ja kõigi ülemuste eest, et me võiksime elada vaikset ja rahulikku elu kõiges jumalakartuses ja väärikuses.
3See on hea ja meeldiv Jumala, meie Päästja silmis,
4kes tahab, et kõik inimesed pääseksid ja tuleksid tõe tundmisele.5Sest üks on Jumal, üks on ka vahemees Jumala ja inimeste vahel: inimene Kristus Jeesus,
6kes on iseenese loovutanud lunastushinnaks kõikide eest, tunnistusena selleks määratud ajal.
7Selle sõnumi kuulutajaks ja apostliks olen ma pandud - ma räägin tõtt, ma ei valeta -, paganate õpetajaks usus ja tões.
Millal sa viimati palvetasid - isiklikult või oma kogudusega - oma riigi peaministri, valitsuse või kohaliku võimu kandjate eest? Või näiteks USA presidendi eest? Minu puhul oli see nii ammu, et ei meenugi. Paulus väidab, et me peaksime seda tegema (s 1-3), kuigi ta ei saanud olla just türanliku ja kristlastevastase keiser Nero fänn.
Milleks siis palvetada? Sest võimustruktuuridel on Jumala maailmaplaanis ja evangeeliumi levitamises oma eesmärk (s 3,4).
Hea valitsus pole olemas mitte ainult selleks, et ära hoida sõdu ja riigi sisekonflikte, vaid ka selleks, et luua tingimused, milles on kristlastel (ja ka muudel inimestel) lihtsam elada rahulikku ja vaikset elu, ilma et neid ähvardaks valesüüdistused. Pauluse väitel loob hea valitsus ka paremad tingimused evangeeliumi levikuks. Kui õiglus, halastus ja hoolitsus vaeste eest on au sees, siis inimesed ka üldiselt kalduvad rohkem pooldama halastuse ja õigluse Jumalat, kes armastab kõiki inimesi olenemata rikkusest või seisusest.
Kui tahame näha oma rahvast pöördumas tagasi Kristuse poole, palvetagem nende eest, kes on võimul.
Selle kommentaari autor: Mark Green