Loe läbi alltoodud kirjakoht: Ap 24:22-27
Paulus maavalitseja Feeliksi ees22Feeliks aga, teades täpselt kõike usuteega seotut, lükkas nende kohtuasja edasi, öeldes: „Kui ülempealik Lüüsias tuleb, siis ma otsustan teie asja ära.”
23Ta käskis pealikut hoida Paulust vangis, kuid kerge vahi all, nii et kedagi omastest ei takistataks teda teenimast.
24Mõne päeva pärast saabus Feeliks koos oma naise Drusillaga, kes oli juut, ja laskis saata mehed Pauluse järele ning kuulas ta kõnet usust Kristusesse Jeesusesse.
25Aga kui Paulus kõneles õiglusest ja kasinusest ja tulevasest kohtust, lõi Feeliks kartma ja vastas: „Mine seekord ära, kui mul on rohkem aega, siis ma lasen su jälle kutsuda.”
26Pealegi ta lootis, et Paulus annab talle raha; seepärast laskiski ta teda üsna sageli enda juurde saata ja vestles temaga.
27Ent kui kaks aastat sai täis, tuli Feeliksi järglaseks Porkius Festus. Feeliks aga, soovides olla juutidele meelepärane, jättis Pauluse ahelaisse.
Apostlite teod sisaldavad mitmeid õppetunde viljaka misjonitegevuse kohta. Vastupidiselt paljude uskumusele, ei ole ka see viimane, Pauluse kohtumõistmise osa, erandiks. Luukas tahab siin oma lugejatele näidata kuidas reageerida siis, kui neid tagakiusatakse või nad oma usu tõttu peavad kohtu ette minema - nii nagu oli Paulusega. Ka tänases piiblitekstis on õppetund, mis sobib väga hästi misjonitööks praegusel ajal.
Kui Paulus oli oma loo Feeliksi ees ära rääkinud, oli tal võimalus eraviisiliselt vestelda Feeliksi ning tema naise Drusillaga usust Kristusesse. Paulus arendab selles jutuajamises julgelt õigsuse, enesekontrolli ja tulevase kohtumõistmise teemasid. Ning Feeliksi reaktsioon on tähelepanuväärne: ta kardab ning ütleb: “„Mine seekord ära, kui mul on rohkem aega, siis ma lasen su jälle kutsuda.” (s 25). On ilmne, et Feeliks vaatas tagasi elatud elule ning mõistis, kui kaugele oli ta langenud Jumala standarditest. Siin näeme temas siiruse sädet, kuigi selle kustutab kiiresti Feeliksi ambitsioon ning vajadus jääda isiklikku mugavustsooni.
On tähelepanuväärne kui julgelt pidi Paulus Feeliksile jutlustama - mehele, kes hoidis Pauluse saatust oma kätes. Feeliksi hirmunud ja šokeeritud vastus avab meile Paulus sõnumi väljakutset esitava olemuse.
On lihtne keskenduda jutlustamises Jumala armastusele ja halastusele. See on hindamatu tõde, kuid mida teeme sõnumiga õiglasest ja pühast Jumalast, kes armastab õigust? Mis saab Jumalast, kes mõistab kohut, kelle ees peame vastust andma oma tegude pärast? Need on sama hinnalised tõed, kui sõnum armastusest.
Peame olema ettevaatlikud, et ei põrkuks tagasi evangeeliumi sõnumi ebamugavatest osadest, mis võivad kuulajale isegi solvavad tunduda.
Selle kommentaari autor: Andy Robinson