Sinu sõna on mu jalale lambiks ja valguseks mu teerajal.
Psalm 119:105

Avatud Piibli Ühing

Scripture Union Estonia

Kuidas lugeda Piiblit

1Jh 1:5-10

Laupäev, 2. Juuli 2005

Loe läbi alltoodud kirjakoht: 1Jh 1:5-10

Valguses käimisest
5Ja see on sõnum, mida me oleme kuulnud temalt ja kuulutame teile: Jumal on valgus, ja temas ei ole mingit pimedust.
6Kui me ütleme: "Meil on osadus temaga", kuid käime pimeduses, siis me valetame ega tee tõtt.
7Aga kui me käime valguses, nõnda nagu tema on valguses, siis on meil osadus omavahel ning Jeesuse, tema Poja veri puhastab meid kogu patust.
8Kui me ütleme: "Meil ei ole pattu", siis me petame iseendid ja tõde ei ole meis.
9Kui me oma patud tunnistame, on tema ustav ja õige, nõnda et ta annab andeks meie patud ja puhastab meid kogu ülekohtust.
10Kui me ütleme: "Meie ei ole patustanud", siis me teeme tema valetajaks ja tema sõna ei ole meis.

See kirjakoht on meie Piiblis pealkirjastatud Valguses käimine. Kirja autor toob meie ette sõnumi, mida tema ja ta kaaslased on kuulnud ja nüüd edasi annavad.

Ta ütleb kohe alguses välja selle, et tema ise ei ole seda järgnevat sõnumit välja mõelnud, vaid ta on seda kuulnud, ta on selle saanud. Jumal on valgus ja Temas ei ole mingit pimedust. See on tõde, mis on esitatud absoluutsena. Jumal on täiuslik ja Ta ilmutab ennast täiuslikus puhtuses ja majesteetlikkuses. Jumalast kõneldes ei saa Teda kuidagi seostada kurjusega, sest Ta on ka moraalses mõttes absoluutselt täiuslik. Siinjuures aga toob autor kõrvale inimese ning tema rikutud loomuse. Siin on viide nendele, kes on vastu võtnud Jeesuse, kes on tulnud valguse juurde, aga kellede elu ei ole muutunud. Kui me väidame, et me oleme osaduses Kristusega, kuulume Tema kogudusse, aga meie elu ja käitumine räägivad teist keelt, siis on midagi lahti meiega. Siis me oleme valelikud. Kristuse järgijate elu peab kiirgama seda valgust, millist Jeesus näitas siin maailmas.
Jumala armastus inimese vastu väljendub väga konkreetselt selles, et Ta pakub lunastust. Ta pakub lunastust inimesele ja annab lahenduse patu küsimusele.

Andku Jumal armu, et me mõistaksime Tema armastuse kõnet, võtaksime Tema vastu, ja käiksime valguses.

Selle kommentaari autor: Urmas Roosimaa