Loe läbi alltoodud kirjakoht: Jh 15:9-17
Jeesus on tõeline viinapuu9Nõnda nagu Isa on armastanud mind, olen minagi armastanud teid. Jääge minu armastusse!
10Kui teie peate minu käske, siis te jääte minu armastusse, nõnda nagu mina olen pidanud oma Isa käske ja jään tema armastusse.
11Seda ma olen teile rääkinud, et minu rõõm oleks teis ja teie rõõm saaks täielikuks.
12Minu käsk on see: armastage üksteist, nagu mina olen armastanud teid!
13Ei ole olemas suuremat armastust kui see, et keegi annab elu oma sõprade eest.
14Teie olete mu sõbrad, kui te teete, mida ma teid käsin.
15Ma ei nimeta teid enam orjadeks, sest ori ei tea, mida ta isand teeb. Teid olen ma nimetanud sõpradeks, sest teile olen ma andnud teada kõik, mida ma olen kuulnud oma Isalt.
16Teie ei ole valinud mind, vaid mina olen valinud teid ja olen seadnud teid, et te läheksite ja kannaksite vilja ja et teie vili jääks. Mida te iganes Isalt palute, seda ta annab teile minu nimel.
17Selle käsu annan ma teile: armastage üksteist!
Kümnenda salmi esimene pool näitab, kuidas me jätkuvalt saame elada Tema armastuses – see on pidades Tema käske. Meile on antud täiuslik eeskuju.
Jeesus leidis sügava rõõmu osadusest oma Isaga, seda Ta ootas ka oma jüngritelt. Milles peitub meie rõõm? Issand õpetas, et tõeline rõõm tuleb meisse, kui võtame Jumala igapäevaellu nii palju kui võimalik.
Mitmendat korda selle hüvastijätukõne jooksul kordab Jeesus: armastage üksteist nõnda nagu _______________________ (s 12). Suurim näide inimlikust eneseohverdusest on elu andmine oma sõprade eest. Kristlased on kutsutud sellisele pühendumisele. Mõned annavad oma elu sõna otseses mõttes; teiste elu möödub väsimatus Jumala ja inimeste teenimises. Tema käske täites näitame, et oleme Tema sõbrad. See ei ole tee, kuidas me saame Tema sõpradeks, vaid tee, kuidas me näitame seda maailmale.
Salmis 15 rõhutab Issand erinevust teenija ja sõbra vahel. Teenijalt oodatakse lihtsalt, et ta teeks temale määratud tööd, sõbraga jagatakse aga isegi saladusi. Keegi on väljendanud seda järgmiste võrdlustega: okstena me võtame vastu (s 5); jüngritena me järgime (s 8); sõpradena me oleme ühenduses (s 15).
Selle kommentaari autor: Evelin Bekasov