Loe läbi alltoodud kirjakoht: Lk 12:49-53
Rahust ja mõõgast49Tuld olen ma tulnud viskama maa peale, ja mida muud ma tahaksin, kui et see oleks juba süttinud!
50Aga mul on ees ristimine, millega mind ristitakse, ja kuidas mul on kitsas käes, kuni see on viidud lõpule!
51Kas te arvate, et ma olen tulnud rahu andma maa peale? Ma ütlen teile, ei sugugi, vaid hoopis lahkmeelt.
52Sest nüüdsest peale on viis ühes kojas lahkmeeles, kolm kahe vastu ja kaks kolme vastu,
53isa poja vastu ja poeg isa vastu, ema tütre vastu ja tütar ema vastu, ämm minia ja minia ämma vastu."
Konflikt ei ole kunagi meeldiv. Sageli on raskeim, kui see puudutab meie lähedasi – perekonda, sõpru, naabreid – ja lööb kiilu suhetesse. See on õige, et me peame tegema kõik, mis meie võimuses, et saavutada rahu sellistes olukordades (Mt 5:23-26).
Kuid tänane kirjakoht eristab kaht tüüpi konflikte. Esimene on konflikt, mida me ei saa vältida, kui tahame olla Jeesuse tõelised järgijad. Seisukoha võtmine kristlike printsiipide suhtes võib ohustada meie lähimaid suhteid (s 51-53). Hoidumine niisugusest konfliktist võib tuua lühiajalist rahu, kuid pikaajalist karistust. See on olukord, mida Jeesus ise võiks kogeda, tuues suurt inimlikku viletsust, kuid suurt kasu igavikuliselt (s 50).
Teine konfliktitüüp on järgmine. Näidet kahest inimesest, kes lähevad kohtusse, kasutatakse, et meile meelde tuletada vajadust panna asjad korda oma naabriga, et me ei peaks hirmu tundma suurema kohtu ees (s 58).
Kuidas selgitada erinevust nende kahe konfliktitüübi vahel? Kui meie vaimusilmad avanevad, võime tajuda maiseid asju taevases valguses. Ei ole kasu ilmaennustusoskusest, kui me ei oska tõlgendada oma inimlikke olukordi vaimses tähenduses (s 54-56).
Selle kommentaari autor: Jenny Hyatt