Loe läbi alltoodud kirjakoht: Gl 3:1-5
Galaatlaste mõistmatusest1Oh mõistmatud galaatlased, kes on teid ära sõnunud, teid, kelle silme ette Jeesus Kristus oli joonistatud ristilööduna?
2Ma tahan teie käest teada ainult seda, kas te saite Vaimu Seaduse tegude tõttu või ususõnumi kuulamise tõttu.
3Kas te olete nii mõistmatud? Te alustasite Vaimus, kas tahate nüüd lõpetada lihas?
4Kas te olete ilmaasjata nii palju kogenud? Kui see iialgi võiks olla ilmaasjata!
5See, kes nüüd annab teile Vaimu ja laseb imevägedel tegutseda teie sees, kas ta teeb seda Seaduse tegude või ususõnumi kuulamise tõttu?
Jumal on lubanud läbi juudi pühakirja, et uue ajastu algul valab Ta oma Vaimu taaskord oma rahva peale välja (Joel 3:1,2; Hs 36:26-27). Paulus palub oma lugejatel kaaluda nende endi kogemusi – nad on Vaimuga täidetud saanud, nii peavad nad olema osa Jumala lõpuaegade rahvast.
Jumal pani selle heakskiidu pitseri neile nende usukuma hakkamise tõttu evangeeliumi kuuldes, vaatamata sellele, et nad ei olnud juudi soost (ehk siis ei täitnud kogu Seadust). Nad pidid jätkama nii nagu nad olid alustanud – usu läbi ja Vaimus. Midagi enamat pole vajalik.
Püha Vaimu saamise and neile, kes usuvad ongi Uue Testamendi kogu mõte. Läbi selle anni – läbi Jumala Vaimu, mis püsib inimeses – elab Jumal inimkonna keskel. See on põhjus, milleks Jeesus suri. Pattude andeksand tähendab kõigest takistuste eemaldamist, mis meid takistavad jagamast elu Jumalaga, kes meis oma Vaimu läbi püsib.
Kuid me peame jäkuvalt paluma ja vatu võtma. Me peame jätkuvalt saama täidetud, nagu ütleb Paulus (vt Ef 5:18), sest me oleme lekkivad inimesed! Vaim võib saada kustutatud, nii peame püsima Jumala ligidal (1Ts 5:19). Kuid võime olla kindlad, et Jumal tõepoolest tahab meid täita oma Vaimuga (Lk 11:13).
Selle kommentaari autor: Richard England