Sinu sõna on mu jalale lambiks ja valguseks mu teerajal.
Psalm 119:105

Avatud Piibli Ühing

Scripture Union Estonia

Kuidas lugeda Piiblit

Ära karda, vaid kõnele!

Neljapäev, 19. August 2004

Loe läbi alltoodud kirjakoht: Apostlite teod 18:1-11

Paulus läheb Korintosesse
1Pärast seda lahkus Paulus Ateenast ja tuli Korintosesse.
2Ja ta leidis juudi, Akvila nimi, Pontosest pärit, kes oli hiljuti tulnud Itaaliast koos oma naise Priskillaga, kuna keiser Klaudius oli käskinud kõigil juutidel Roomast lahkuda. Nende juurde tuli Paulus.
3Ja et tal oli nendega sama amet, siis ta jäi nende juurde ja nad tegid koos tööd. Nad olid elukutse poolest telgitegijad.
4Igal hingamispäeval Paulus arutles ja väitles sünagoogis, püüdes veenda nii juute kui ka kreeklasi.5Kui aga Siilas ja Timoteos Makedooniast sinna tulid, pühendus Paulus täielikult sõna kuulutamisele ning tunnistas juutidele, et Jeesus on Messias.
6Aga kui need talle vastu panid ja pilkasid, raputas ta tolmu oma rõivastelt ja ütles neile: "Teie veri tulgu teie pea peale! Mina olen puhas! Nüüdsest peale lähen ma paganate juurde."
7Ja ta lahkus nende seast ja tuli ühe jumalakartliku mehe kotta, Titius Justus nimi, kelle koda külgnes sünagoogiga.
8Sünagoogi ülem Krispus hakkas kogu oma perega uskuma Issandat ja palju korintlasi hakkas Paulust kuulates uskuma ning nad ristiti.9Aga Issand ütles öösel nägemuses Paulusele: "Ära karda, vaid räägi, ja ära ole vait!
10Sest mina olen sinuga ja keegi ei tule sinu kallale sulle kurja tegema, sest mul on palju rahvast siin linnas."
11Siis ta peatus seal ühe aasta ja kuus kuud, õpetades nende seas Jumala sõna.

Pauluse järgmiseks sihtkohaks saab Korintos, Ahhaia maakonna pealinn, ja mõnepäevane jalgsimatk annab apostlile aega Ateenas toimunu üle mõtisklemiseks. Vastavalt Luukase pärimusele ei olnud Paulus oma Areopaagi kõnes isegi maininud Kristuse nime. Korintoses ei taha ta rääkida millestki muust kui „ristilöödud Kristusest“ (1Kr 1:22-24).

Korintose linn oli jõukal järjel tänu aktiivsele kauplemisele, aga moraalselt oli see laostunud.
Linnas liikus tuhandeid Afrodiite templi prostituutidest preestreid. Isegi keelekasutuses leidus moraalsele lõtvusele viitav väljend „elama nagu korintlane“. Just sellele viitab Paulus ka oma kirjas Korintose koguduse usklikele: „sellised olid mõned teiegi seast“ (1Kr 6:11).
Evangeelium oli siis ja on täna võimalus eluviisi läbivaks muutuseks.

Korintose koguduse kasv oli juutide vastuseisust hoolimata kiire. Ka Jumalalt saadud sõnum: „Ära karda, vaid räägi, ja ära ole vait!“ julgustas Paulust jätkama. Seesama taevane julgustus on läbi jumalarahva ajaloo kõlanud Abrahamile, Moosesele, Joosuale, Gideonile, Taavetile, Jesajale, Jeremijale, Hesekielile, Taavetile ja Peetrusele.
Need sõnad on samamoodi kõlamas täna üksikuile töörügajatele, kes hädasti vajavad uut visiooni või motivatsiooni töö jätkamiseks.

Kirikupäevade tunnus „Meie Isa, kes oled siin linnas“ kehtib ka täna. „Mina olen sinuga!“