Loe läbi alltoodud kirjakoht: Mt 22:34-46
Seadusetundja kiusab Jeesust küsimusega suurimast käsust34Aga kui variserid said kuulda, et Jeesus oli sulgenud saduseride suu, kogunesid nad sinna.
35Ja üks seadusetundja nende seast küsis teda kiusates:
36"Õpetaja, milline käsk Seaduses on suurim?"
37Jeesus vastas talle: "Armasta Issandat, oma Jumalat, kogu oma südamega ja kogu oma hingega ja kogu oma mõistusega!
38See ongi suurim ja esimene käsk.
39Teine on selle sarnane: Armasta oma ligimest nagu iseennast!
40Neis kahes käsus on koos kogu Seadus ja Prohvetid."Kelle poeg on Messias?41Aga kui variserid olid koos, küsis Jeesus neilt:
42"Mida te arvate Messia kohta: kelle poeg ta on?" Nad ütlesid talle: "Taaveti."
43Tema lausus neile: "Kuidas siis Taavet vaimus hüüab teda Issandaks:
44Issand ütles mu Issandale: Istu mu paremale käele, kuni ma panen su vaenlased sinu jalge alla!?
45Kui nüüd Taavet hüüab teda Issandaks, kuidas ta siis on tema poeg?"
46Ja ükski ei suutnud talle vastata sõnagi ja keegi ei julgenud sellest päevast peale teda enam küsitleda.
Variserid, põnevil Jeesuse võimest vaigistada oma oponente, võtavad üles teema, milles peaks väljenduma nende ülim arusaamine käsuõpetusest. Küsimus, mille nad esitavad, pole ainult teoreetiline, sest ka nende enda õpetajad teevad vahet olulistel ja vähemolulistel käskudel, ja isegi Jeesus viitab kaalukamatele käskudele. Kuna selle küsimuse mõte oli, kuidas teenida punkte oma kaasmaalaste silmis, võttis Jeesus asja tõsiselt, vastates sellele ühe oma meeldejäävama ütlusega.
Enamikul meist on arvatavasti kogemus, kui meid on rünnanud mitteusklikud, kes arvavad, et võivad kristluse maatasa teha naeruvääristamise, muljetavaldavate teadmiste ja kavalate väidetega. Küllap oleme kogenud, kuidas võtame sellisel juhul automaatselt kaitsepositsiooni. Jeesuse vastus variseridele näitab, kuidas saab sellistest vaidlustest puhtana välja tulla. Jeesus ei heitnud nende küsimust kõrvale, kuigi mõistis, et see esitati kiuslikult. Samuti ei olnud ta hirmul. Tasakaalukus neis keerulistes olukordades tuleb sellest, et oleme oma usus kindlad ja ausad enda vastu. Tihti on meie vastase jutus oma iva ning me peaksime püüdma seda mõista. Kuid me ei pea kartma, et vastuväited kisuvad maha Jumala kuningriigi. "Kaitsta Piiblit?", küsis Charles Spurgeon. "See on sama hea kui kaitsta lõvi." Jumalale on omane tõde, leidugu see Piiblis või teaduslaboratooriumis. Võibolla pole meie mõtlemine nii keeruline, et lahendada kõiki esilekerkivaid probleeme, kuid see peaks viima alandlikkusele, mitte üleolekule.
Seda kommentaari kirjutades kasutasin Googlet ja kurvastusega sattusin veebilehtedele, kus kristlased kaitsesid oma seisukohti mingis küsimuses, näidates samal ajal üles üpris vähe armastust, vaid hoopis isekust. Isegi kui meil pole Jeesuse debatioskusi ja meie argumendid läbi kukuvad, näitab meie tegelik elu, milline vägi on meie Päästjas.
Selle kommentaari autor: Annabel Robinson