Sinu sõna on mu jalale lambiks ja valguseks mu teerajal.
Psalm 119:105

Avatud Piibli Ühing

Scripture Union Estonia

Arutleme koos

 

See Suure Piibliseikluse osa sisaldab küsimusi ja vastuseid: tõelisi küsimusi tõelistelt lastelt üle maailma ja tegelikke vastuseid päris täiskasvanutelt, kes aitavad lastel mõista Jumalat ja Piiblit. Lugege piiblilugu koos. Täiskasvanutena võite leida, et lastele on vaja anda taustateadmisi või sündmusi selles Piibli osas veidi lahti seletada. (Kui te pole oma teadmistes kindel, leiate (edaspidi) lehtedelt “Alusta” ja “Ühenda” selle seikluse jaoks kasulikku tausta ja teavet Piibli kohta.)

Püüdke lapsega vesteldes mõista, mis on tema jaoks peamine loost tulenev küsimus. Mis on see, mis ajab teda segadusse või häirib? See küsimus võib teile tunduda üsna ebatõenäolise või isegi võimatuna, aga ka teemana, millel ei näi olevat erilist mõtet; see võib olla lihtsalt mõni sõna, millest ta aru ei saa. Ja veel: lastel võib olla rohkem kui üks küsimus!

Kuidas juhendaja lapse küsimusele vastab? Kui olete laste küsimustele vastanud, pange palun kirja nii laste küsimused kui enda vastused, et ka teised lapsed ja juhendajad saaksid kuulda teie mõtteid.

 

Soovime, et Suurt Piibliseiklust läbides jagaksite oma küsimusi ja vastuseid teistega, saates need e-posti aadressile: info@avatudpiibel.ee

 

19. seiklus:    Jeesuse järgimine

Jumala armastus

Uus inimene

Nadine ja tema sõber Andreas lugesid koos seda piiblilugu.

 

Nadine on 9-aastane ja elab Saksamaal.

Nadine ei saanud aru ja küsis: „Miks nad kõik surid?”

 

 

 

Andreas vastas: "Paulus räägib inimestest, kes elavad koos Jeesusega. Ta kirjeldab veel kord, mis sünnib, kui hakatakse uskuma Jumalasse. Kuigi Jumal lõi inimkonna, ei saa keegi Jumala ligiolus ellu jääda, sest inimesed elavad viisil, millega Jumal ei saa nõustuda. Me teeme asju, mis on valed. Piibel nimetab neid asju "süüks" või "patuks". Kui Jeesus suri ristil, ei teinud ta seda enda pärast, vaid kõikide inimeste pärast. Teda karistati kõikide valede asjade eest, mida inimesed teevad. Igaüks, kes seda usub, oleks nagu surnud ristil koos Jeesusega. Selline inimene ütleb: Jeesuse surm on toimunud ja minu eest. Jeesust karistati minu patu tõttu. Nüüd saan ma elada Jumala lähedal. Sellepärast Paulus kirjutabki: Kuna Jeesus suri ristil, siis me kõik surime temaga koos ristil. Nüüd me kuulume Jumalale."

 

 

 

Tule Jeesuse juurde!

Usu seda ja tee!

Lexie ja ta ema Natalie lugesid koos seda piiblilugu.

pastedGraphic.png

Lexie on 10-aastane. Talle meeldib tantsida ja ta armastab hobusega ratsutada. 

Lexie ütles: “Kas 17. salm tähendab, et kui inimesed on puuduses ja sa lihtsalt ütled neile ilusaid asju, et nende enesetunnet paradada, siis sa tegelikult ei aita neid üldse?”

 

 

 

Natalie vastas: “Kui Jumal toob sinu teele inimesi, kellel on füüsilised, emotsionaalsed või vaimulikud vajadused, siis Jumal soovib, et me võtaksime aega, et neid aidata nii palju kui saame. Ilusate sõnade ütlemine enesetunde parandamiseks on ainult vajadustes olevate inimeste teenimise algus. Jumal tahab, et paneksime oma sõnad tegudesse ja teeksime teiste aitamiseks midagi. Samamoodi nagu Ta soovib, et paneksime usu tegudesse väljendades Püha Vaimu vilju igal päeval oma elus.

 

Kui oleme tegudega oma sõnade taga, näitab see meie tõelisi südame igatsusi.

”Mida sina talle ütleksid?

Armastage üksteist!